Česká asociace zdravého opalování
váš zdroj zodpovědného opalování

ESA

O Nás

Naše vize

Vystavování se slunečnímu záření je stejně jako vzduch, voda a jídlo, naprosto přirozené a nevyhnutelně nutné v životě člověka. Vize České asociace zdravého opalování je naučit všechny lidi v České republice správně přijímat ultrafialové záření a sluníčko jako součást zdravého životního stylu- ten, kdo rozumně využívá ultrafialového záření a uznává nespálenou, ale mírně opálenou pokožku je nejen trendy, ale také maximalizuje výhody UV záření a minimalizuje tím rizika spojená buď s nadměrným a nebo vůbec žádným vystavováním se UV záření.

Rotačka/cazo-HP-promitacka-cut v01-01

Cíle asociace

 • zprostředkovat všem lidem v ČR veškeré informace o vystavování se UV záření
 • zprostředkovat jen takové informace, které jsou použitelné v praxi
 • z dlouhodobého hlediska přispět naší činností k růstu a stabilitě solárního průmyslu
 • pomoci lidem zlepšit svůj zdravotní stav skrze sluneční VITAMÍN D

Z historie naší asociace

 • 2009 založení České asociace zdravého opalování ČAZO
 • 2009 se ČAZO stalo členem Evropské asociace zdravého opalování ESA
 • 2010 Národní schůze / Ministerstvo zdravotnictví, Praha , Česká republika

  Zúčastněné strany: ESA, PROSAFE /Eropská obchodní inspekce/, národní asociace, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Česká obchodní inspekce, zástupci dozorového orgánu SR, Úřad veřejného zdravotnictví SR, zástupci místního trhu se solárii, zástupci Dermatologické komory.

  Cílem schůze: Cílem meetingu byla prezentace společného úsilí, nápadů a konkrétních návrhů opalovacího průmyslu a evropských orgánů dozoru nad trhem organizovaných v rámci PROSAFE za účelem další celoevropské harmonizace zavedení limitu ozáření 0,3 W/m2 pro všechna solária /nová i stará/ na trhu EU, jakož i usnadnit zavedení dálších závěrů zprávy SCCP do praxe.
 • 2011 získání rekvalifikačního ESA manuálu pro provozovatele a zaměstnance solárií / ESA SUN CONSULTANT
 • 2011 udělení AKREDITACE na základě § 3 odst. 1 písm. f) zákona č. 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu, ve znění pozdějších předpisů a podle § 108 odst. 2 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů byla udělena AKREDITACE k provádění kvalifikace pro odbornou způsobilost PROVOZ SOLÁRIÍ. Dále jsme byli pověřeni jej vydávat pro výše uvedenou odbornou způsobilost OSVĚDČENÍ O KVALIFIKACI S CELOSTÁTNÍ PLATNOSTÍ
 • 2012 na základě udělení akreditace Ministerstvem školství a tělovýchovy k provádění kvalifikace pro odbornou způsobilost pro PROVOZ SOLÁRIÍ, udělení licence Evropskou asociací zdravého opalování ESA pro využívání rekvalifikačního materiálu ESA SUN CONSULTANT manual
 
 
© 2022 Česká asociace zdravého opalování,
All rights reserved

Design & SEO: Neofema s.r.o.
Redakční systém: KOMPLETWEB.cz